XII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE

KRYNICA ZDRÓJ 2018Szanowni Państwo,
Drodzy Goście,

Jako gospodarz "XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018" pragnę serdecznie powitać wszystkich, którzy zdecydowali się na udział w Igrzyskach oraz tych, którzy zechcą przy tej okazji odwiedzić nasz region.

Krynica-Zdrój to wielkie tradycje sportowe, zwłaszcza w dziedzinie hokeja na lodzie i saneczkarstwa. Nasz kurort posiada kilka prężnie działających ośrodków narciarskich z trasami zjazdowymi i slalomowymi, sztucznie naśnieżanymi stokami i snowparkami. Tu w okresie międzywojennym odbywały się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie i w saneczkarstwie. Również po wojnie dwukrotnie odbyły się mistrzostwa świata i Europy w saneczkarstwie, zaś w roku 2001 na hali lodowej w Krynicy-Zdroju podczas Zimowej Uniwersjady zostały rozegrane zawody w short tracku i turniej hokejowy.W roku 2003 i 2004 odbył się w Krynicy-Zdroju turniej kontynentalny w hokeju na lodzie zaś w roku 2012 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I grupy B. Mieliśmy również przyjemność gościć u siebie uczestników kilku ostatnich Olimpiad Młodzieży startujących w takich dyscyplinach jak saneczkarstwo, łyżwiarstwo figurowe, curling czy hokej na lodzie.

Olimpiada to zawody o szczególnej wymowie, pokazująca na czym tak naprawdę polega idea sportu – na radości i uśmiechu, na pięknej i szlachetnej rywalizacji oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Życząc radosnej zabawy, rywalizacji w duchu "fair play", wspaniałych sportowych wrażeń i osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych, gorąco zapraszam na "XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE KRYNICA-ZDRÓJ 2018" i mam nadzieję, iż wizyta w Krynicy-Zdroju będzie nie tylko okazją do udziału w niezwykłym sportowym wydarzeniu, ale również pozwoli na chwile odpoczynku w otoczeniu naszej urokliwej przyrody.


Z wyrazami szacunku
Dariusz Reśko
Burmistrz Krynicy-Zdroju
ORGANIZATORZY XIII ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrówfacebook