XII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE

KRYNICA ZDRÓJ 2018XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE ROZPOCZĘTE

Wystąpienia Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, prezesa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusza Bonisławskiego, wiceprezesa TVP Macieja Staneckiego, Przewodniczącego Rady Krajowej Stowarzyszenia Wspólnota Polska Minister Henryka Kowalczyka i Burmistrza Krynicy Dariusz Reśko, Andżeliki Borys – Prezes Związku Polaków na Białorusi, wprowadzenie do ślubowania, zaproszenie przedstawicieli zawodników i sędziego, olimpijczyków Wojciecha Fortuny i Andrzeja Tomasza Zabawy wreszcie odbiór przysięgi od zawodników i sędziów.

RELACJA Z PIERWSZEGO DNIA IGRZYSKDRUGI DZIEŃ
ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH

Trening na trasach zjazdowych Jaworzyny Krynickiej, niezliczone wywiady dla mediów, pierwsze zawody i pierwsi zwycięzcy czyli znamy najlepszych w short tracku. Popołudniu zaś dekoracje, wieczór sądecczyzny, spotkania, rozmowy, wspólne zdjęcia, dużo radości z pierwszych sukcesów i obcowania z rodakami. Taka atmosfera panuje na Igrzyskach Polonijnych.

RELACJA Z DRUGIEGO DNIA IGRZYSKTRZECI DZIEŃ
ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH

Konkurencje biegowe na idealnie przygotowanych trasach CSZ Ptaszkowa, narciarstwo alpejskie: slalom wraz z kwalifikacjami do slalomu równoległego na stoku Jaworzyny Krynickiej, snowboard w Kompleksie Narciarskim Słotwiny i wreszcie wielobój łyżwiarski w hali MOSiR w Krynicy-Zdroju. Wiele konkurencji, jeszcze więcej emocji pomimo przejmującego mrozu sięgającego 15 stopni poniżej zera.

RELACJA Z TRZECIEGO DNIA IGRZYSK


CZWARTY DZIEŃ
ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH

Od rana elektryzują rozgrywki hokejowe, pierwsze dwa mecze wyłonią finalistów. Jednocześnie rywalizację rozpoczęli narciarze w slalomie gigancie na stoku Jaworzyny Krynickiej i narciarze biegowina trasach CSZ Ptaszkowa. Mróz trzyma nadal i wszystko wskazuje na to, że utrzyma się do końca igrzysk. Popołudniu czeka nas finał hokeja i ceremonia medalowa. Tymczasem proponujemy nasze relacje fotograficzne i filmowe, które staramy się systematycznie uzupełniać.

RELACJA Z CZWARTEGO DNIA IGRZYSK


PIĄTY DZIEŃ
ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH

Ostatni dzień Igrzysk rozpoczęliśmy od złożenia hołdu Żołnierzom Niezłomnym. W sposób, jaki mogą to zrobić tylko prawdziwi sportowcy - uroczystym biegiem ulicami Krynicy-Zdrój - miasta XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Nie było w nim kategorii wiekowych czy rywalizacji ale raczej zaduma nad losem ludzi, którzy poświęcili swoje życie niepodległości Polski. Duch sportowych zmagań powrócił na starcie do slalomu równoległego, trasie nordic walking i wreszcie towarzyskim mechu Krynica - Polonia wygranym - ku wielkiej uciesze naszych rodaków przez drużyne Polonii.

RELACJA Z PIĄTEGO DNIA IGRZYSK


Kilka słów podsumowania

Zakończyły się XIII Zimowe Igrzyska Polonijne, które zgromadziły zawodników z całego świata. W zawodach rywalizowało 546 zawodników z 22 krajów, w dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, biegowe, snowboard, short track, łyżwiarski wielobój, hokej, nordic walking i turniej rodzinny. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Czech, która zwyciężyła w klasyfikacji, gromadząc 21 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych medali. Na 2. miejscu plasowała się Litwa (14-18-12), na trzecim zaś Białoruś (12-11-15). Jak na żadnych innych zawodach najbardziej liczyła się idea uczestnictwa - bez względu na wiek, płeć czy kondycję, bo nie wynik się liczył, ale satysfakcja przekroczenia mety.

KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSK


Nie tylko rywalizacja sportowa była istotna. Ważne, a może nawet najważniejsze były rozmowy, spotkania przyjaciół, plany przyszłych wspólnych działań umacniających jedność Polonii i Polaków żyjących poza granicami Ojczyzny z Macierzą. Zaowocują poczuciem dumy z naszej wspólnej tradycji i kultury, bez względu na to gdzie w świat zawiodły nas losy niełatwej polskiej historii. Ten aspekt Igrzysk trudno ująć w jakimkolwiek ranking. Nie ma zresztą takiej potrzeby, bo - jak ktoś słusznie zauważył - na naszych Igrzyskach zawsze wygrywali Polacy!UROCZYSTOŚCI POLONIJNE NA WAWELU

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to dla przybyłej na zawody Polonii okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również uczestniczenia na ojczystej ziemi w obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości odbyły się 2 marca 2018 roku na Zamku Królewskim na Wawelu, w miejscu symbolicznym dla naszej państwowości i narodowej pamięci. Rozpoczęła je uroczysta sesja, w której wystąpili z okolicznościowymi przemówieniami przedstawiciele Senatu RP, Polaków i Polonii za Granicą, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą senator Artur Warzocha, senator Kazimierz Wiatr, doradca Prezydenta RP Piotr Nowak, biskup Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.


W specjalnym wykładzie prof. Andrzej Nowak przedstawił w szerokiej historycznej perspektywie "Rolę emigracji i Polonii w odzyskaniu Niepodległości Polski". Ważnym akcentem obchodów 100-lecia Niepodległości był apel Polaków – jak to sami określili - "przedstawicieli tej części narodu, która żyje poza granicami Polski" który złożono na ręce przedstawicieli Senatu RP

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI NA WAWELU
Dariusz Bonisławski

Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Szanowni Państwo, Drodzy Polonijni Sportowcy. Trzynasty raz rozpoczynamy Zimowe Igrzyska Polonijne, święto miłośników zmagań, wymagających śniegu i lodu, gromadzących na trasach, lodowiskach i torach pasjonatów sportów, dla których niskie temperatury i śnieg to naturalne środowisko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krynica_Zdrój zaprasza

Burmistrz Krynicy-Zdroju

Szanowni Państwo, Drodzy Goście, Jako gospodarz "XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018" pragnę serdecznie powitać wszystkich, którzy zdecydowali się na udział w Igrzyskach oraz tych, którzy zechcą przy tej okazji odwiedzić nasz region.

CZYTAJ WIĘCEJ

Msza święta w intencji Polonii i Polaków

2 marca na zakończenie XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych ,,Krynica-Zdrój 2018" o godzinie 16:30 w Krakowie w Katedrze Wawelskiej odbędzie się msza święta w intencji Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Msza będzie częścią Polonijnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE


RECEPCJA


Informujemy, że Recepcja Igrzysk (rejestracja uczestników) zlokalizowana będzie w Krynicy-Zdrój w Hali MOSiR przy ul. Park Sportowy 5.
Recepcja czynna będzie w niedzielę (25 lutego) w godzinach 7.30-19.00.

HARMONOGRAM ZAWODÓW


Szczegółowy harmonogram rozgrywania zawodów w poszczególnych dyscyplinach dostępny jest poniżej, w programie Igrzysk.

OBIEKTY SPORTOWE


Zawody rozgrywane są na pięciu obiektach sportowych w Krynicy-Zdroju i Ptaszkowie oraz na deptaku i Górze Parkowej Krynicy-Zdroju. Szczegółowa mapa lokacji poszczególnych obiektów i miejsc rozgrywania zawodów dostępna jest tutaj:   MAPA IGRZYSKPROGRAM IGRZYSK POLONIJNYCH


GODZINA WYDARZENIA

7:30-19:00

Recepcja Igrzysk - rejestracja zawodników.
Biuro Igrzysk / Hala MOSiR ul. Park Sportowy 5

13:00

Msza święta w intencji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych "Krynica-Zdrój2018".
– kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdrój – ul. Czarny Potok 3

20:00

Uroczyste otwarcie XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. "Krynica-Zdrój 2018".
bezpośrednia transmisja TVP Polonia  

MAPY OBIEKTÓW

MAPA INTERAKTYWNA   MAPA PDF

GODZINA WYDARZENIA

7:30–19:00

Biuro igrzysk.

9:00-14:00

Narciarstwo alpejskie – trening - trasy narciarskie Jaworzyny Krynickiej

Short track – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR Krynica-Zdrój

WYNIKI ZAWODÓW

18:30

Ceremonia medalowa

19:30

Program kulturalny - Wieczór Sądecczyzny

MAPY OBIEKTÓW

MAPA INTERAKTYWNA   MAPA PDF

GODZINA WYDARZENIA

7:30–19:00

Biuro igrzysk.

9:00-14:00

Narciarstwo alpejskie: slalom – kwalifikacje do slalomu równoległego – trasy narciarskie Jaworzyny Krynickiej

Narciarstwo biegowe – CSZ Ptaszkowa

Snowboard – Kompleks Narciarski Słotwiny

Wielobój łyżwiarski – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR Krynica-Zdrój

18:30

Ceremonia medalowa

19:30

Program kulturalny - Wieczór Polonii "Uczestnicy dla Organizatorów".

MAPY OBIEKTÓW

MAPA INTERAKTYWNA   MAPA PDF

GODZINA WYDARZENIA

7:30–19:00

Biuro igrzysk.

9:00-14:00

Narciarstwo alpejskie: slalom gigant– trasy narciarskie Jaworzyny Krynickiej

Narciarstwo biegowe – CSZ Ptaszkowa

Hokej na lodzie – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR Krynica-Zdrój

18:30

Ceremonia medalowa.

19:30

Wieczór Olimpijski - spotkanie z olimpijczykami, konkurs olimpijski, recital estradowy.

MAPY OBIEKTÓW

MAPA INTERAKTYWNA   MAPA PDF

GODZINA WYDARZENIA

7:30–19:00

Biuro igrzysk.

.

9:00

9:30

Bieg poświęcony Dniowi Pamięci "Żołnierzy Niezłomnych" - Deptak, Krynica-Zdrój.

- zbiórka zawodników

- początek biegu

10:30-15:30

Narciarstwo alpejskie: slalom równoległy– trasy narciarskie Jaworzyny Krynickiej

Nordic Walking – Deptak / Góra Parkowa Krynica-Zdrój

Turniej rodzinny – Deptak, Krynica-Zdrój

17:00

90-lecie KTH Krynica – mecz hokeja na lodzie: KTH Krynica kontra POLONIA - Hala MOSiR

18:00

Ceremonia medalowa

Uroczyste zakończenie XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych "Krynica-Zdrój 2018".

MAPY OBIEKTÓW

MAPA INTERAKTYWNA   MAPA PDF


DODAJ IGRZYSKA DO KALENDARZA 2018-02-25 10:00:00 2018-03-02 20:00:00 Europe/Warsaw XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE KRYNICA-ZDRÓJ 2018 Zimowe Igrzyska Polonjne Polska, Lublin Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" igrzyska@wspolnotapolska.org.pl

TERMINARZ DYSCYPLIN i WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

PODCZAS XIII Światowych zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018W 2018 roku Igrzyska odbywały się w Krynicy Zdroju
w dniach od 25 lutego do 2 marca.

W IGRZYSKACH wzięło UDZIAŁ PONAD 650 ZAWODNIKÓW Z 24 KRAJÓW
XIII ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
ZOSTAŁY OBJĘTE PATRONATEM HONOROWYM
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
ANDRZEJA DUDY

W ROKU 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018


Patronat Honorowy
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

w roku 100-lecia odzyskania niepodległości
1918-2018

nad

XIII światowymi Zimowymi Igrzyskami Polonijnymi
Krynica-Zdrój 2018

w dniach 25 lutego - 3 marca 2018 roku.

W uznaniu dla organizatora - Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" za realizowane od wielu lat sportowe spotkania w Ojczyźnie; w przekonaniu, że przyczyniają się one do integracji środowisk polonijnych oraz umacniania więzi łączących Polonię z ojczystym krajem; z życzeniami dalszej owocnej działalności na rzecz Polaków rozsianych po świecie.

Warszawa 9 lutego 2018 roku

KONKURENCJE IGRZYSK POLONIJNYCH

 • Biegi narciarskie

  Biegi narciarskie

  Nazywane inaczej biegami płaskimi, są jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Uprawione amatorsko stanowią idealną rozrywkę i odpoczynek dla całej rodziny.
  W sporcie zaś uważane są za jedną z trudniejszych dyscyplin, wymagającej niesamowitej wytrzymałości fizycznej. Współcześnie funkcjonuje kilka typów zawodów w biegach narciarskich, w skład których wchodzą biegi różnego typu i długości, włączając w to również biathlon, który jest połączeniem biegów narciarskich i strzelania do celu.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Narciarstwo alpejskie

  Narciarstwo alpejskie

  Jedna z form narciarstwa, która polega na zjeździe po ośnieżonym stoku górskim lub sztucznym na nartach. Jest uprawiana na trasach zjazdowych, szlakach narciarskich i nartostradach lub poza trasami. Rodzaje narciarstwa alpejskiego: slalom, slalom gigant, slalom równoległy.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Nordic walking

  Nordic walking

  Jest formą rekreacji zdobywającą z roku na rok coraz więcej miłośników. Polega na marszach ze specjalnymi kijami.
  Nordic walking został wymyślony w Finlandii w latach 20 XX wieku. Jako sport wytrzymałościowy, pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Może go uprawiać każdy, odpowiedni jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Wielobój łyżwiarski

  Wielobój łyżwiarski

  Zbiór konkurencji sportowych odbywających się na lodowisku.
  Konkurencje dla kobiet:
  jazda przodem, jazda tyłem, jazda slalomem, jazda po ósemce, bieg łyżwiarski na 2 okrążenia toru.
  Konkurencje dla mężczyzn:
  jazda przodem z prowadzeniem krążka, jazda tyłem z kijem hokejowym, jazda slalomem z prowadzeniem krążka, jazda przodem ze strzałem na bramkę, bieg łyżwiarski na 2 okrążenia toru.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Short track

  Short track

  Inaczej nazywany łyżwiarstwem szybkim. Zimowa dyscyplina olimpijska, w której zawodnicy starają się na łyżwach jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans po torze. W Polsce często łyżwiarzy szybkich określa się panczenistami.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Snowboarding

  Snowboarding

  Sport zimowy polegający na jeździe lub wykonywaniu ewolucji na desce snowboardowej. W 1998 r. dyscyplina ta została wprowadzona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
  Wyróżnia się następujące konkurencje: Alpin - różnego rodzaju konkurencje zjazdowe i slalomy. Freeride - jazda poza wyznaczonymi trasami, bardzo często w trudnym terenie. Freestyle – akrobatyczne ewolucje wykonywane na różnego rodzaju przeszkodach.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Hokej

  Hokej

  Sportowa gra zespołowa rozgrywana na lodowisku.
  W składzie drużyny wchodzi bramkarz i pięciu graczy w polu: dwóch obrońców i trzech napastników: lewoskrzydłowy, środkowy i prawoskrzydłowy. Kadra meczowa drużyny hokejowej jest liczniejsza, ponieważ składa się z 22 zawodników – 20 zawodników przewidzianych do gry w polu oraz dwóch bramkarzy. Każdy z zawodników wyposażony jest w kij, łyżwy oraz odpowiednie ochraniacze zapobiegające kontuzjom. Do gry służy krążek wykonany z twardego kauczuku. Mecz trwa 60 min i jest podzielony na tercje po 20 minut.

  REGULAMIN KONKURENCJI / MIEJSCE ZAWODÓW

 • Turniej rodzinny

  Turniej rodzinny

  W skład turnieju będą wchodziły konkurencje na świeżym powietrzu, w których będą mogły wziąć udział całe rodziny z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi.KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KRYNICA ZDRÓJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJXIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne
Krynica-Zdrój

25.02.2018 do 02.03.2018 r.


Zapraszamy do udziału
w tym największym polonijnym święcie sportu !
Światowe Igrzyska Polonijne

to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w partnerstwie z polskimi samorządami, a skierowana do sportowców polonijnych zarówno sportów letnich, jak i zimowych,. Igrzyska organizowane są na przemian co dwa lata: Światowe Letnie Igrzyska Polonijne i Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne. Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL)..

I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbyły się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie w 1934 roku. W czasach PRL na pewien czas zawieszono organizację Igrzysk. W latach 90. XX wieku – prof. Andrzej Stelmachowski – pierwszy prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" powrócił do idei organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych, których głównym patronem medialnym stała się od roku 1997 TVP Polonia.

W igrzyskach letnich bierze udział ponad 1000 sportowców polonijnych z ponad 30 krajów świata, którzy startują w ponad dwudziestu sportowych dyscyplinach olimpijskich. W igrzyskach zimowych bierze udział ponad 600 sportowców polonijnych z ponad dwudziestu krajów świata i startujących w kilkunastu olimpijskich dyscyplinach sportów zimowych. Ostatnie XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbyły się w lutym 2016 roku na Podkarpaciu, a XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbyły się w lipcu 2017 roku w Toruniu.

UMOWA O WSPÓŁPRACY

5 grudnia 2017 roku w siedzibie Domu Polonii w Krakowie Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski i Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko podpisali umowę o współpracy w zakresie organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych "Krynica-Zdrój 2018". Rejestracja uczestników rozpocznie się od 18 grudnia 2017 r.


Igrzyska w Krynicy Zdroju

24 października 2017r. w siedzibie Senatu RP, Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Bonisławski i burmistrz Krynicy Zdroju Dariusz Reśko podpisali list intencyjny dotyczący organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w 2018 r. Igrzyska odbędą się po raz pierwszy w Krynicy Zdroju od 25 lutego do 2 marca 2018 roku.

zobacz list intencyjny

Komitet Honorowy XIII Światowych Igrzysk Polonijnych ,,Krynica-Zdrój 2018"


Stanisław Karczewski

Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej

Bp Wiesław Lechowicz

Delegat ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Konferencji Episkopatu Polski

Janina Sagatowska

Senator RP, Przewodnicząca Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

Henryk Kowalczyk

Przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska", Minister Środowiska

Witold Bańka

Minister Sportu i Turystyki

Piotr Ćwik

Wojewoda Małopolski

Teresa Berezowski

Przewodnicząca Rady Polonii Świata

Dariusz Piotr Bonisławski

Prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska"

Tadeusz Adam Pilat

Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych

Andrzej Kraśnicki

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Irena Szewińska

Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Michał Jasnosz

Prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych

Dawid Chwałka

Prezes Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzieh

Dariusz Reśko

Burmistrz Krynicy-Zdrój

Jacek Kurski

Prezes Zarządu Telewizji Polskiej

Jan Łuszczewski

Prezes Zarządu Głównego GOPR, Prezes Zarządu Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka S.A.ORGANIZATORZY XIII ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH


KOMITET ORGANIZACYJNY XIII ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCHPrezydium Komitetu


ANNA MICHALIK

Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju – współprzewodnicząca

WITOLD RYBCZYŃSKI

Przewodniczący Komisji Współpracy z Polonią, PKOL – współprzewodniczący

TOMASZ RÓŻNIAK

Skarbnik Zarządu Krajowego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" – współprzewodniczący

MAREK GUZOWSKI

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" – Przewodniczący Rady Głównej Igrzysk

JERZY JANCZY

Prezes Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej – Dyrektor Sportowy Igrzysk

JERZY SZYSZKA

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju


Członkowie Komitetu


ANNA APANOWICZ

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

JANUSZ BIELAWSKI

Sędzia short track

PIOTR BIERNAT

Sędzia snowboardu

JAROSŁAW BOREWICZ

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

AGNIESZKA CHABIOR

Punkt Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju

IWONA CHMIEL

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

TOMASZ DEMKOWICZ

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krynicy-Zdroju

KAZIMIERZ DOBRZAŃSKI

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

JAROSŁAW GOLONKA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju

KAJA GZYŁO

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

SEBASTIAN JAWOROWSKI

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

DOMINIK JAZIC

Sędzia nordic walking

PIOTR KAŁUZIŃSKI

Sędzia narciarstwa alpejskiego

JOANNA NOWICKA-PAJOR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju

MAREK PATECKI

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

MARIUSZ PAWŁOWSKI

Dyrektor Biura Prasowego Igrzysk – Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

WOJCIECH RÓŻANA

Sędzia hokeja

MARTA SKOWROŃSKA -

Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju

ANDRZEJ STACH

Komendant Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju

PRZEMYSŁAW SULEWSKI

Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju

PIOTR SZYSZKA

Komendant Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju

MAGDALENA TADEUSIAK-MIKOŁAJCZAK

TVP Polonia

AGATA ŻUKOWSKA

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
Partnerzy strategiczniOrganizacje partnerskie


Partner główny


Partnerzy
Lokalni partnerzy sportowi:

Partnerzy medialni
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrówfacebook