XIV ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE

KRYNICA ZDRÓJ 2020

TRZECI DZIEŃ IGRZYSK - NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Trzeciego dnia zawodów na stoku Master Ski w Tyliczu zawodnicy rywalizowali w narciarstwie alpejskim, natomiast na lodowisku MOSiR odbyły się rozgrywki w wieloboju łyżwiarskim. „W latach 90-tych jako pierwszym zza żelaznej kurtyny udało nam się przyjechać i byliśmy uczestnikami polonijnych igrzysk. I po 30 latach prawie jest powtórka” –  mówił z dumą Józef Winiarski z Ukrainy, którego żona wywalczyła srebrny medal. Pozostałe miejsca należały do pań z Hiszpanii. Podium w kategorii IV narciarstwa alpejskiego kobiet (urodzonych w latach 1961-1968): 1. miejsce - Maria Kowolik z Hiszpanii, 2. miejsce - Ilona Winiarska z Ukraina, 3. miejsce - Alicia Kotulska z Hiszpanii.

W wieloboju łyżwiarskim prym wiedli Czesi. Złote medale w swoich kategoriach wywalczyło małżeństwo z Czech Karin i Bogdan Piwko. Ich syn Adam Piwko był najmłodszym uczestnikiem wieloboju i zajął 5. miejsce w grupie II chłopców. W pozostałych kategoriach medale zdobyli uczestnicy z Białorusi i Kazachstanu.

Codziennie podczas Igrzysk odbywały się dodatkowe treningi i szkolenia we wszystkich dyscyplinach dla uczestników z instruktorami i trenerami. Każdy mógł podszkolić swoje umiejętności zarówno przed, jak i po zawodach.