INFORMACJE O WYBRANEJ PLACÓWCE



Kraj: Polska Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski Adres: Kalinówka 78, 21-040 Świdnik

RODZAJ PLACÓWKI:

Gmina Głusk, szkoła publiczna

LOGO PLACÓWKI



PROFIL - STRONA FACEBOOK


PLANOWANY UDZIAŁ W DZIAŁANIACH


DZIAŁANIE I

TAK - Wsparcie merytoryczne i opieka szkoły polonijnej przez szkołę polską w oparciu o zasadę partnerstwa.

DZIAŁANIE II

TAK - Uzyskanie Certyfikatu Szkoła 6.0

DZIAŁANIE III

TAK - Realizacja partnerskich projektów edukacyjnych


WYBRANE PLANOWANE OBSZARY DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH


1. Współpraca kadry pedagogicznej:

opracowanie wspólnych programów

opracowanie innowacji dydaktycznych

opracowanie materiałów dydaktycznych

doradztwo metodyczne

wymiana doświadczeń

wizyty studyjne (mobilność nauczycieli)

2. Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności nauczycieli poprzez udział w formach doskonalenia organizowanych przez ODN SWP

webinaria

kursy

szkolenia

staże metodyczne

konferencje

3. Współpraca dzieci i młodzieży:

działania z wykorzystaniem platformy

wymiana dzieci i młodzieży (mobilność uczniów)

konkursy

projekty edukacyjne

inicjatywy związane z celami programu

4. Aktywizacja lokalnego środowiska

inicjatywy edukacyjne włączające rodziców

inicjatywy edukacyjne włączające mieszkańców

warsztaty dla rodziców


CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI


KRÓTKI OPIS PLACÓWKI

specyfika, podejmowane działania, mocne strony, obszary do rozwoju

Szkoła Podstawowa w Kalinówce jest placówką podmiejską. Obwód szkoły terytorialnie graniczy z miastem Lublinem. Szkoła prowadzi wiele projektów i innowacji. Bardzo dużą uwagę skupiamy na wdrażaniu technologii IT, wychowaniu patriotycznym i obywatelskim, prowadzimy wiele działań przybliżających edukację historyczną, ze względu na położenie szkoły pomiędzy nazistowskiem obozem koncentracyjnym Majdanek, a miejscem pamieci narodowej w Lesie Krępieckim. Szkoła prowadzi również wiele działań propagujących edukację ekologiczna. Mocna stroną szkoły są wzmożone działania propagujące wolontariat i akcje charytatywne. Szkoła ma wysokie wyniki nauczania- 7,8 stanin. Uczniowie chetnie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, na różnych szczeblach. Nasi uczniowie są bardzo aktywni, otwarci i twórczy.

INFORMACJE O UCZNIACH

liczba uczniów, wiek uczniów, ilość klas

Szkoła liczy 517 uczniów w wieku od 2,5 do 15 lat. Liczba oddziałów- 24


ZDJĘCIA PLACÓWKI


OPIS DO ZDJĘĆ

Zdjęcia przedstwiaja:
1. Udział uczniów w projekcie "Szkoła Dialogu"- uczniowie otrzymali wyróznienie i które odbierali na gali w Warszawie. "Szkoła Dialogu" to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju i ich własnych miejscowości. Uczestnicy najpierw odkrywali często zapomniane historię i kulturę żydowską, a następnie poprzez różnorodne działania prezentowali zdobytą wiedzę innym mieszkańcom miejscowości.
2.Uroczystość nadania szkole imienia 100-lecia Niepodległosci Polski. 14 października 2018 roku to ważna data w historii Szkoły Podstawowej w Kalinówce w gminie Głusk. Tego dnia odbyło się poświęcenie jej sztandaru i nadanie imienia 100-lecia Niepodległości, połączone z oficjalnym otwarciem budynku szkolnego po rozbudowie i obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Patrona szkoły w Kalinówce, "100-lecia Niepodległości", wybrali uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, a Rada Gminy Głusk zatwierdziła te decyzję pod koniec maja tego roku. Nowa część budynku szkolnego powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Trwa jeszcze budowa sali sportowej, która ma być gotowa na koniec 2019 roku.
3.Festyn rodzinny " Świeto pieczonego ziemniaka", festyn przygotowany we współpracy z rada rodziców i stowarzyszeniem "Nasza Szkoła"
4.Projekt Tydzień Europejski- projekt szkolny przygotwany przez uczniów. 9 maja 2019 r. rozpoczęliśmy cykl wydarzeń pod umownym tytułem Tydzień Europejski - tydzień wydłużył się do dwóch. Rozpoczęliśmy od „stworzenia nowego gatunku drzewa”, które nazwaliśmy Europlant. Wspólnymi siłami wielu rąk wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt miniaturowych flag europejskich, którymi ozdobiliśmy jedno z drzew w szkolnym krajobrazie. Możecie podziwiać na zdjęciach z konkursu Master of Speech, czyli pojedynek na języki w języku angielskim. Tu, uczestnicy dzielili się swoją wiedzą o krajach europejskich, walcząc o tytuł najlepszego mówcy. Były też zadania specjalne w języku niemieckim – łamańce językowe Zungenbrecher. Na lekcjach plastyki uczniowie poznawali symbolikę barw obecnych na flagach państw unijnych. Robili gry planszowe, o tematyce europejskiej. Grając w wykonane własnoręcznie planszówki, wzbogacali swoją wiedzę o Europie i uczyli się rozpoznawać flagi różnych państw. Wychowawcy klas przeprowadzili cykl lekcji wychowawczych pod wspólnym tytułem Nasza Europa, korzystając z materiałów udostępnionych przez Biuro Informacji Europejskiej Europe Direct. Na koniec odbył się internetowy Quiz Wiedzy o Państwach Europejskich.
Zapraszamy na stronę internetową szkoły www.szkola.kalinowka.eu do zapoznania się z pracą szkoły szkoły.



POWRÓT DO BAZY SZKÓŁ


NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ


Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z tą szkołą
wyślij zgłoszenie korzystając z formularza "Deklaracji współpracy" - link dostępny poniżej (kliknij w czerwony klawisz)


DEKLARACJA WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ







Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonia i Polakami za granicą.




PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM ORAZ INFORMATYCZNY NAD PLATFORMĄ SZKOŁA 6.0







Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów



facebook