Misja medyczna

Program wsparcia działań medycznych
dla środowisk polskich i polonijnych
realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

KRAJE OBJĘTE PROGRAMEM


Litwa

Misja medyczna 2019 Wspólnoty Polskiej na Litwie

W lipcu 2019 roku rozpoczęły się nieodpłatne porady medyczne organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie (PSML) w ramach Programu wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.

Bezpłatne wizyty u lekarzy specjalistów, które są skierowane do Polek i Polaków oraz osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami Polski, odbywać się będą w siedzibie PSML przy ulicy Naugarduko 76 w Wilnie (wejście od strony ul. Kauno, do gabinetu stomatologicznego).

Chętni będą mogli zasięgnąć rady m.in. u lekarza rodzinnego, radiologa (USG), pediatry kardiologa, pediatry reumatologa, pediatry, logopedy, psychologa dziecięcego i młodzieży, kardiologa, neurologa czy chirurga stomatologicznego.

Rejestracja rozpoczęła się 1 lipca br. dzwoniąc lub pisząc SMS-a pod numerem +370 673 74911 w godzinach od 18 do 20. Więcej informacji pod adresem mailowym polmedlitwa@hotmail.com.

Osoby zgłaszające się na konsultacje proszone są o przyniesienie aktualnych badań krwi, opisów badań radiologicznych (MRT, KT, EKG) oraz posiadanych wypisów szpitalnych.

Psycholog – będzie konsultowała dzieci w wieku od 3 do 18 lat;
Echoskopia – tkanek miękkich (brzucha, nerek, tarczycy i in.);
Pediatra – dzieci do 18 lat;
Logopeda – wady wymowy (nieprawidłowa artykulacja głosek);
Neurolog – zagadnienia zaburzeń krążenia mózgowego, choroby korzonkowe.


Wsparcie finansowe
Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na LitwieWsparcie finansowe
Centrum Usług Socjalnych w Solecznikach na LitwieWsparcie finansowe
Centrum Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie na LitwieWsparcie finansowe dla hospicjum
im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie

Wizyta w Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie

Wizyta Prezesa Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” Dariusza Piotra Bonisławskiego w Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, w związku z programem wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna” w 2018 roku.


PEPE TV


Spotkania informacyjne

Cykl spotkań informacyjnych z Dyrektor Biura Zarządu Tatianą Čepukoit na temat wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna” - rejony trocki, wileński i solecznicki.
Polska

Konferencja w Warszawie

Konferencja prasowa w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” na temat wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna”.


Foto: Maria Jęda - SWP


Ukraina

Przekazanie środków i sprzętu medycznegoWizyta w „Domu Bożego Miłosierdzia Caritas” w Gródku Podolskim na Ukrainie

Wiceprezes Krzysztof Łachmański z Dyrektor Biura Zarządu Tatianą Čepukoit odwiedzili „Dom Bożego Miłosierdzia Caritas” w Gródku Podolskim na Ukrainie. „Wspólnota Polska” przekazała wsparcie finansowe na zakup materiałów medycznych i lekarstw.Mołdawia

Dom Polski w Bielcach - środki medyczne
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,Nowości w medycynie”

Udział Prezesa Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” Dariusza Piotra Bonisławskiego i Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Tatianą Čepukoit w Międzynarodowej Konferencji Naukowej ,,Nowości w medycynie”, z okazji Jubileuszu XX lecia Stowarzyszenia Polonijnych Organizacji Medycznych w Mołdawii oraz obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polską w Kiszyniowie.
Podczas spotkania z Polonią mołdawską przekazano informacje o Programie wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna”


WYSTĄPIENIE PREZESA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" DARIUSZA PIOTRA BONISŁAWSKIEGO

Białoruś

Zapomogi dla kombatantów

Podczas wizyty w Grodnie Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Tatiana Čepukoit przekazała zapomogi na zakup lekarstw dla 25 kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi.Gruzja

Pomoc medyczna

GŁÓWNA STRONA PROJEKTU