Misja medyczna

Program wsparcia działań medycznych
dla środowisk polskich i polonijnych
realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

Podziękowania dla Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
za "Misję medyczną"


P. M. W. oraz P. W. R. z Ukrainy (…) są osobami niepełnosprawnymi i pokrycie kosztów zakupu zarówno łóżka rehabilitacyjnego, jak i wózka elektrycznego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jest wspaniałym darem i realizacją ich marzeń, iskierką nadziei na polepszenie ich życia. Składam serdeczne podziękowania, zarówno w ich imieniu jak i własnym, Pani Dyrektor Biura Tatianie Cepukoit za wielką życzliwość, sprawne działanie i wielką pasję pomocy osobom potrzebującym, niepełnosprawnym i chorym. Liczę na dalszą współpracę na rzecz Polaków z Mościsk i okolic.

Marcela T., kresowianka


Szanowni Państwo,
w imieniu własnym, mojej Mamy oraz całej rodziny, chciałabym złożyć Państwu serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc. Działania prowadzone przez Państwa organizację są niewątpliwie wielkim wsparciem dla wielu osób. Choroba, którą dotknięta została moja Mama, późniejsze leczenie - to ogromne wyzwanie dla wszystkich bliskich, zwłaszcza pod względem finansowym. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za to, że przychylili się Państwo pozytywnie do naszej prośby dokonując refundacji poniesionych wydatków. Operację Mamy udało się przeprowadzić najpierw dzięki życzliwości rodziny i przyjaciół następnie zaś dzięki programowi wsparcia - Misji Medycznej - realizowanego przez Państwa Stowarzyszenie " Wspólnota Polska", za co jeszcze raz z całych sił dziękujemy.
Z tej okazji życzymy Państwu, aby w tym Nowym Roku, mogli Państwo nieść pomoc jeszcze większej rzeszy potrzebujących, a poniesiony trud dawał Państwu poczucie spełnienia i radości. Wszystkiego dobrego!

Z poważaniem - Gelena M. z Ukrainy


(…) Dziękujemy za okazaną życzliwość i finansowe wsparcie na leczenie kręgosłupa córki. Jesteśmy wzruszeni oraz bardzo wdzięczni administracji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" za tak wielką i niespodziewaną pomoc nam polskim rodzinom mieszkającym na Litwie. Kolejny raz doświadczyłam, że dzieląc dobroć otrzymasz stokrotnie, tylko nie wiesz kiedy i od kogo. Niech Wam dobry Bóg błogosławi Wasze prace i wynagrodzi.

Z szacunkiem - Krystyna S. z rodziną z Litwy


Z całego serca pragnę podziękować Państwu za tak wielkie wsparcie dla mojej rodziny. Środki otrzymane od Państwa bardzo się przydadzą w dalszej rehabilitacji naszego syna. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Życzę wszelkich łask z okazji świat Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2019 roku.

Z poważaniem - Vitalii K. z Ukrainy


Dzięki refundacji otrzymanej od Państwa zakupiliśmy preparat na następny kurs leczenia. Jest to dla nas bardzo cenne, daje mężowi-tatusiowi-dziadkowi szanse na życie (…) Pozdrawian serdecznie w imieniu całej rodziny.

Wiera Sz. Z Ukrainy


Serdecznie dziękuję dla Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” za dofinansowanie mojego leczenia (…). Mam wielką nadzieję na wyleczenie swojej choroby onkologicznej, a Państwu składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i wdzięczność za to, że nie pozostawiacie Rodaków za granicą sam na sam w walce z chorobą. Ja ze swojej strony nadal będę uczestniczyć w życiu Polaków na rzecz utrzymania polskiej kultury i języka we Lwowie.

Z szacunkiem - Jadwiga P. z Ukrainy


Szanowni Państwo,
Pragniemy serdecznie podziękować za przyznanie wsparcia finansowego (…) na leczenie dla członków naszego Stowarzyszenia (…).

Wiktoria Bogucka
Prezes Związku Polaków na Ukrainie Oddziału w Dunajowcach


Szanowni Państwo,
Pragnę z całego serca podziękować za przyznanie dla mnie wsparcia finansowego na leczenie. Szczerze mówiąc, była to dla mnie ogromna niespodzianka, a nawet do końca nie wierzyłam, że otrzymam wsparcie finansowe. Operacja wymiany stawu, którą przeszłam w zeszłym roku była nie na moje zarobki, ale był to niezbędny warunek normalnego funkcjonowania, dlatego musiałam się zgodzić. Prawie całą sumę na operację pożyczyłam, no i nastawiłam się, że w ciągu następnych co najmniej 3 lat będę musiała oddawać długi, wydając na to większość zarobionych pieniędzy. Dzięki Waszej pomocy wypłaciłam wszystkie długi i otrzymałam możliwość regularnie mieć rehabilitację, która również jest kosztowna, ale niezbędna, żebym powróciła do zdrowia.

Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności pracownikom Misji Medycznej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
Natalia P. z Ukrainy


HOSPICJUM BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI W WILNIE

OŚRODEK USŁUG SOCJALNYCH W SOLECZNIKACH

DOM MIŁOSIERDZIA GRÓDEK PODOLSKI

GŁÓWNA STRONA PROJEKTU