WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.14.12.2019

SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU - SOBOTA Z POLSZCZYZNĄ

14 grudnia, w Domu Polonii w Warszawie członkowie Klubu Studenta Polonijnego wzięli udział w warsztacie "Sobota z polszczyzną" - minimaratonie z językiem polskim. Językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Fundacji Języka Polskiego, ekspert w Poradni Językowej UW — dr Magdalena Wanot-Miśtur, w ramach warsztatu przybliżyła studentom tematykę ekspresowej poradni językowej, słownych podchodów pełnych zagadek i ciekawostek; podpowiedziała, gdzie szukać pomocy w sprawach językowych.

WIĘCEJ INFORMACJI06.12.2019

SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU ze Stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów

W piątek, 6 grudnia o godzinie 18:00 w Domu Polonii, Krakowskie Przedmieście 64 – odbędzie się spotkanie dotyczące współpracy Kluba Studenta Polonijnego w Warszawie działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” ze Stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów.

WIĘCEJ INFORMACJI29.11.2019

WIECZÓR ANDZEJKOWY „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO”

Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” serdecznie zaprasza na magiczny wieczór Andzejkowy !

Zabawa odbędzie się w piątek 29 listopada, o godzinie 18:00 w Domu Polonii im. Prof. A.Stelmachowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 64, 00-322 Warszawa.

W programie: magiczny i świąteczny klimat, wróżby, gry integracyjne, tańce oraz poczęstunek.

WIĘCEJ INFORMACJI22.11.2019

INTEGRACJA KLUBÓW STUDENTA POLONIJNEGO

W piątek, 22 listopada Klub Studenta Polonijnego, działający przy siedzibie SWP w Warszawie, na zaproszenie KSP z Krakowa odbył wizytę w pięknej, dawnej stolicy Polski - Krakowie. Kraków odkrył cudowny klimat zbliżających się świąt i spotkanie z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej

WIĘCEJ INFORMACJI08.11.2019

Spotkanie „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO”

8 listopada odbyło się trzecie w tym roku akademickim spotkanie Klubu Studenta Polonijnego. W jego trakcie omówiono plan aktywności KSP wobec zbliżających się wydarzeń we Wspólnocie Polskiej oraz wyświetlono film Wojtka Smarzowskiego ,,Róża”.

Film ,,Róża” zdobył wiele prestiżowych nagród. Mimo ostrych, drastycznych scen, oddaje realistyczne obrazy tamtych czasów (Mazury, rok 1945/46).

Takiego rodzaju spotkanie przed 11.11 dało możliwość refleksji, zastanowienia się i przemyślenia niełatwej drogi ku niepodległości oraz wartości jaką stanowi wolna Ojczyzna.

WIĘCEJ INFORMACJI08.10.2019

Pierwsze spotkanie „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO” po wakacjach

Wakacje już za nami i w końcu nadszedł czas, aby wrócić do wolontariackiej rzeczywistości, z którą będziemy się mierzyć przez cały kolejny rok akademicki. 8 października w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyło się spotkanie w ramach Klubu Studenta Polonijnego.

WIĘCEJ INFORMACJI04.08.2019

PODSUMOWANIE POBYTU INTEGRACYJNEGO POLSKIEGO ZESPÓŁU FOLKLORYSTYCZNEGO "MAZURY" Z BRAZYLII.

W dniu 4 sierpnia br. Klub Studenta Polonijnego SWP w Warszawie wraz z Polskim Zespołem folklorystycznym ,,Mazury” z Mallet (Brazylia) podsumowały trzydniowy pobyt integracyjny.

WIĘCEJ INFORMACJI02.08.2019

Polski Zespół Folklorystyczny "Mazury" z Brazylii z wizytą w Klubie Studenta

2 sierpnia o godzinie 10:30 Klub Studenta Polonijnego działający przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” gościł młodzież z Polskiego Zespołu Folklorystycznego "Mazury" z Brazylii. Pomysł spotkania powstał podczas Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie.

WIĘCEJ INFORMACJI18.06.2019

SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
Zapraszamy Was serdecznie na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, które odbędzie się 18 czerwca, o godz. 18:00 w Domu Polonii, w Warszawie. Na spotkaniu podsumujemy zrealizowane zadania i ustalimy plan działań na nadchodzący rok akademicki.

WIĘCEJ INFORMACJI28.05.2019

IRENA WIENIAWSKA KOMPOZYTORKA ZAPOMNIANA

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek, tj. 28 maja o godz 18:00! . Poprowadzi je Maryna, stypendystka SWP , która przedstawi życiorys utalentowanej Irène Régine Wieniawski, polskiej kompozytorki, córki Henryka Wieniawskiego. Po prelekcji odbędzie się krótka część artystyczna.

WIĘCEJ INFORMACJI12.04.2019

Warsztaty "Przygotowania Palm WIleńskich"

12 kwietnia w Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego członkowie Klubu Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnoty Polskiej" mieli możliwość nauczyć się robienia palm wileńskich - zgodnie z tradycyjnymi wzorami i technikami - na warsztatach przygotowanych przez studentki z Wilna, Karolinę i Klaudynę Granickie. Spotkanie było też okazją wymiany życzeń świątecznych z okazji zbliżającej się Wielkanocy.

WIĘCEJ INFORMACJI02.04.2019

Warsztaty: "Nauka zadawania pytań"

Serdecznie dziękujemy członkom Klubu Studenta Polonijnego, za udział w warsztacie "Nauka zadawania pytań", który odbył się 2 kwietnia 2019 r. w Domu Polonii w Warszawie. Warsztat poprowadziła mgr Maria Erdman doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie warsztatu zapoznaliśmy się z pojęciami: historia mówiona, wywiad antropologiczny, metody badań biograficznych...

WIĘCEJ INFORMACJI19.03.2019

SPOTKANIE O USTAWIE 2.0 W SZKOLNICTWIE WYŻSZYM

We wtorek 19 marca o godzinie 18 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”. Tym razem spotkanie dotyczyło nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Pani dr Agnieszka Janiak-Jasińska, Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim, w sposób bardzo przystępny i ciekawy przedstawiła zmiany, które nowa ustawa wprowadza, wyjaśniła ich konsekwencje dla studentów i doktorantów oraz odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące studentów.

WIĘCEJ INFORMACJI5.03.2019

STYPENDIA SOCJALNE STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" - SEMESTR WIOSENNY 2019

1 marca ruszył nabór wniosków na stypendia socjalne Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w semestrze wiosennym, z tego powodu Klub Studenta Polonijnego zorganizował spotkanie informacyjne, które odbyło się w miniony wtorek 5 marca br, tradycyjnie w siedzibie Stowarzyszenia..

WIĘCEJ INFORMACJI5.03.2019

SPOTKANIE DLA WOLONTARIUSZY MISTRZOSTW

Zgodnie z dewizą Klubu Studenta Polonijnego "Studjuj - Działaj - Rozwij się" wspieramy i promujemy aktywność wolontariuszy. Ci, którzy pomagali w organizacji I Młodzieżowych Mistrzostw Sportów Zimowych w Krynicy-Zdroju odebrali z rąk Pana Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski. podziękowania i medale pamiątkowe.

WIĘCEJ INFORMACJI12.02.2019

KOLEJNE WARSZTATY O WOLONTARIACIE

Zgodnie z ideą naszego Klubu: Studiuj - Działaj - Rozwijaj się zapraszamy wszystkich aktywnych, na warsztat poszerzający wiedzę o wolontariacie i doskonalący umiejętności niezbędne wolontariuszowi. Przed nami kilka dużych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Między innymi I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych W Krynicy Zdrój, w wakacje XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni. Możesz brać udział w ich organizacji.

WIĘCEJ INFORMACJI31.01.2019

WARSZTATY O WOLONTARIACIE

Zgodnie z ideą naszego Klubu: Studiuj - Działaj - Rozwijaj się zapraszamy wszystkich aktywnych, na warsztat poszerzający wiedzę o wolontariacie i doskonalący umiejętności niezbędne wolontariuszowi. Przed nami kilka dużych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Między innymi I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych W Krynicy Zdrój, w wakacje XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni. Możesz brać udział w ich organizacji.

WIĘCEJ INFORMACJI22.01.2019

NOC Z PIT-ami
PODATEK ZA STYPENDIA

Klub Studenta Polonijnego zaprasza stypendystów Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" na "Noc z PIT-ami", w trakcie której będzie możliwość poznania nowych zasad rozliczania podatku dochodowego od stypendiów.

Gościem specjalnym który wyjaśni zawiłości podatkowe będzie inspektor do spraw PIT Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście

WIĘCEJ INFORMACJI08.01.2019

PIERWSZE SPOTKANIE W 2019 ROKU

Z okazji Nowego Roku, składamy Wszystkim najlepsze życzenia i jednocześnie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, działającego przy SWP. Spotkanie odbędzie się 8.01.2019 (wtorek) o godz. 18.00 w Dom Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 64.

Zapraszamy stałych uczestników spotkań i projektów, ale też nowe osoby, które chcą współtworzyć środowisko młodzieży polskiego pochodzenia i zdobywać nowe doświadczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI5-6.12.2018

WIGILIA

Bożonarodzeniowe czuwanie - bo taka jest łacińska etymologia słowa wigilia (vigilare) - rozpoczęliśmy może nietypowo, nieco wcześniej, ale pełni nadziei i radości płynącej ze świątecznego czasu. W gronie Polaków czuliśmy się jak w rodzinie, a taka też przecież jest istota Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie rozmów i życzeń snuliśmy plany na przyszłość, podsumowywaliśmy to, co już udało się osiągnąć.

WIĘCEJ INFORMACJI5-6.12.2018

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" serdecznie zaprasza w dniach 5-6 grudnia 2018, w godz. 17.00-20.00 do udziału w spotkaniu młodzieżowym w Domu Polonii im. prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie!.

WIĘCEJ INFORMACJI29.11.2018

ANDRZEJKI

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na Andrzejki - 29 listopada 2018 o godzinie 20:00 do Doku Polonii w Warszawie

WIĘCEJ INFORMACJI28.11.2018

STYPENDIA - WYNIKI

28 listopada br. ogłosimy wyniki jesiennych apliacji o stypendia socjalne i naukowe. Dziękujemy wszystkim za nadesłanie zgłoszeń. Ze względu na duże zainteresowanie nie wszyscy otrzymają wsparcie, co nie wyklucza aplikacji w kolejnym wiosennym terminie. Prosimy obserwować komunikaty na naszym portalu i profilach społecznościowych.

WIĘCEJ INFORMACJI25.11.2018

DRUGA CZĘŚĆ WARSZTATÓW FILMOWANIA KOMÓRKĄ

W ramach działalności Klubu Studenta Polonijnego w niedzielę 25 listopada zapraszamy na drugą część warsztatów filmowania komórką pod roboczym tytułem "Świat widziany komórką". Uczestnicy pierwszego warsztatu już wiedzą, a tych którzy przyjdą po raz pierwszy zapraszamy z krótkim filmem nagranym komórką. Reszty dowiecie się na warsztatach.

WIĘCEJ INFORMACJI20.11.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie integrujące młodzież polskiego pochodzenia - wtorek, 20 listopada, o godzinie 18:00, w Domu Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie.

Na spotkaniu przedyskutujemy pomysły na wydarzenia i aktywności zgłoszone przez studentów, odpowiadające ich potrzebom, jak chociażby Andrzejki, Dzień Wolontariusza czy spotkanie Wigilijne, a to tylko kilka z propozycji.

Przyjdź, dołącz do zespołów i wspólnie realizuj wydarzenia zgłoszone przez ciebie lub Twoich kolegów.06.11.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie integrujące młodzież polskiego pochodzenia - wtorek, 6 listopada, o godzinie 18:00, w Domu Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie.

Na spotkaniu zostaną dopracowane pomysły na wydarzenia i aktywności zgłoszone przez studentów, odpowiadające ich potrzebom, jak chociażby Andrzejki, Dzień Wolontariusza czy spotkanie Wigilijne, a to tylko kilka z propozycji.

Przyjdź, dołącz do zespołów i wspólnie realizuj wydarzenia zgłoszone przez ciebie lub Twoich kolegów.

WIĘCEJ INFORMACJI28.10.2018 godz. 10:00

WARSZTATY FILMOWANIA KOMÓRKĄ

W imieniu członków Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy młodziez polonijną na „Warsztaty filmowania komórką”, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.

Warsztaty Poprowadzi Cezary Ciszewski

Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.

WIĘCEJ INFORMACJI23.10.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE KLUBU

Najbliższe spotkanie Klubu Studenta Polonijnego zaplanowane jest na 23 października 2018 o godzinie 18:00 w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 64, w Domu Polonii im. Profesora A.Stelmachowskiego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Dowiesz się na min jak zaplanować działanie i jak je wspólnie zrealizować. Przypomnimy też jakie sa warunki otrzymania stypendium Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Dzięki Klubowi będziesz mógł/mogła rozwijać swoje zainteresowania, zrealizować pomysły - zwłaszcza te, dotyczące Polonii i Polaków za granicą, wreszcie spędzić niebanalnie czas w interesującym towarzystwie.

WIĘCEJ INFORMACJI9.10.2018

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE

Pomysł Klubu zrodził się 9 października 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w czasie pierwszego po wakacjach spotkanie młodzieży polskiego pochodzenia, w którym uczestniczyli dotychczasowi stypendyści, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu oraz nowe osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach integrujących młodzież. Tutaj relacja ze spotkania.

Warto zapamiętać tą datę - tak oto w wyniku wspólnego namysłu i pracy powstają nowe idee zamieniane w konkretne działania.
STRONA GŁÓWNA KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO