WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.5-6.12.2018

WIGILIA

Bożonarodzeniowe czuwanie - bo taka jest łacińska etymologia słowa wigilia (vigilare) - rozpoczęliśmy może nietypowo, nieco wcześniej, ale pełni nadziei i radości płynącej ze świątecznego czasu. W gronie Polaków czuliśmy się jak w rodzinie, a taka też przecież jest istota Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie rozmów i życzeń snuliśmy plany na przyszłość, podsumowywaliśmy to, co już udało się osiągnąć.

WIĘCEJ INFORMACJI
5-6.12.2018

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" serdecznie zaprasza w dniach 5-6 grudnia 2018, w godz. 17.00-20.00 do udziału w spotkaniu młodzieżowym w Domu Polonii im. prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie!.

WIĘCEJ INFORMACJI
29.11.2018

ANDRZEJKI

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na Andrzejki - 29 listopada 2018 o godzinie 20:00 do Doku Polonii w Warszawie

WIĘCEJ INFORMACJI
28.11.2018

STYPENDIA - WYNIKI

28 listopada br. ogłosimy wyniki jesiennych apliacji o stypendia socjalne i naukowe. Dziękujemy wszystkim za nadesłanie zgłoszeń. Ze względu na duże zainteresowanie nie wszyscy otrzymają wsparcie, co nie wyklucza aplikacji w kolejnym wiosennym terminie. Prosimy obserwować komunikaty na naszym portalu i profilach społecznościowych.

WIĘCEJ INFORMACJI
25.11.2018

DRUGA CZĘŚĆ WARSZTATÓW FILMOWANIA KOMÓRKĄ

W ramach działalności Klubu Studenta Polonijnego w niedzielę 25 listopada zapraszamy na drugą część warsztatów filmowania komórką pod roboczym tytułem "Świat widziany komórką". Uczestnicy pierwszego warsztatu już wiedzą, a tych którzy przyjdą po raz pierwszy zapraszamy z krótkim filmem nagranym komórką. Reszty dowiecie się na warsztatach.

WIĘCEJ INFORMACJI
20.11.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie integrujące młodzież polskiego pochodzenia - wtorek, 20 listopada, o godzinie 18:00, w Domu Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie.

Na spotkaniu przedyskutujemy pomysły na wydarzenia i aktywności zgłoszone przez studentów, odpowiadające ich potrzebom, jak chociażby Andrzejki, Dzień Wolontariusza czy spotkanie Wigilijne, a to tylko kilka z propozycji.

Przyjdź, dołącz do zespołów i wspólnie realizuj wydarzenia zgłoszone przez ciebie lub Twoich kolegów.
06.11.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie integrujące młodzież polskiego pochodzenia - wtorek, 6 listopada, o godzinie 18:00, w Domu Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie.

Na spotkaniu zostaną dopracowane pomysły na wydarzenia i aktywności zgłoszone przez studentów, odpowiadające ich potrzebom, jak chociażby Andrzejki, Dzień Wolontariusza czy spotkanie Wigilijne, a to tylko kilka z propozycji.

Przyjdź, dołącz do zespołów i wspólnie realizuj wydarzenia zgłoszone przez ciebie lub Twoich kolegów.

WIĘCEJ INFORMACJI
28.10.2018 godz. 10:00

WARSZTATY FILMOWANIA KOMÓRKĄ

W imieniu członków Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy młodziez polonijną na „Warsztaty filmowania komórką”, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.

Warsztaty Poprowadzi Cezary Ciszewski

Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.

WIĘCEJ INFORMACJI
23.10.2018 godz. 18:00

SPOTKANIE KLUBU

Najbliższe spotkanie Klubu Studenta Polonijnego zaplanowane jest na 23 października 2018 o godzinie 18:00 w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 64, w Domu Polonii im. Profesora A.Stelmachowskiego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Dowiesz się na min jak zaplanować działanie i jak je wspólnie zrealizować. Przypomnimy też jakie sa warunki otrzymania stypendium Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Dzięki Klubowi będziesz mógł/mogła rozwijać swoje zainteresowania, zrealizować pomysły - zwłaszcza te, dotyczące Polonii i Polaków za granicą, wreszcie spędzić niebanalnie czas w interesującym towarzystwie.

WIĘCEJ INFORMACJI
9.10.2018

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE

Pomysł Klubu zrodził się 9 października 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w czasie pierwszego po wakacjach spotkanie młodzieży polskiego pochodzenia, w którym uczestniczyli dotychczasowi stypendyści, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu oraz nowe osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach integrujących młodzież. Tutaj relacja ze spotkania.

Warto zapamiętać tą datę - tak oto w wyniku wspólnego namysłu i pracy powstają nowe idee zamieniane w konkretne działania.


facebook