I MŁODZIEŻOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA SPORTÓW ZIMOWYCH

I MŁODZIEŻOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA SPORTÓW ZIMOWYCH


Zapraszamy do udziału w
I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostwach Sportów Zimowych

20-24 lutego 2019 w Krynicy-Zdroju.Zawody przeznaczone są dla uczestników w wieku 14-28 lat.

Organizatorzy pokrywają koszt noclegu i wyżywienia.

Koszt dojazdu na Mistrzostwa i powrotu do miejsca zamieszkania pokrywa zawodnik (i jego opiekun w przypadku osób niepełnoletnich).

Osoba niepełnoletnia do 18. roku życia nie może wziąć udziału indywidualnie w Mistrzostwach.
Osoba taka musi być w grupie, która przyjeżdża z opiekunem.
Grupa uczestników niepełnoletnich na jednego opiekuna nie może być mniejsza niż 5 osób.
Niepełnoletni uczestnicy, którzy nie mają możliwości zorganizowania grupy wraz z opiekunem, proszeni są o kontakt z Organizatorem przy pomocy poczty elektronicznej: sport@wspolnotapolska.org.pl .

Dla zawodników i ich opiekunów obowiązuje wpisowe w wysokości 50 PLN.
Opłatę wnosi się dopiero po zaakceptowaniu zgłoszenia przez Komitet Organizacyjny, o czym zostaną Państwo powiadomieni w odrębnym mailu.
Sam fakt wypełnienia formularza rejestracyjnego nie jest równoznaczny z zakwalifikowaniem się do Mistrzostw.

Opiekun którego wiek znajduje się w przedziale 18-28 lat może być jednocześnie uczestnikiem Mistrzostw.
W takim przypadku może mieć pod opieką tylko jedno lub więcej osób niepełnoletnich.
Opłata za rejestrację opiekuna-zawodnika wynosi jednorazowo 50,00 PLN i obejmuje zarówno wpisowe za start własny jak i opiekę nad niepełnoletnimi zawodnikami.O MISTRZOSTWACH DLA TELEWIZJI POLSKIEJ

Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski oraz koordynator projektów polonijnych Zenka Bańkowska w Halo Polonia opowiadali o I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostwach Sportów Zimowych.

Jak idea przyświeca organizacji spotkań młodzieżowych, co czeka na uczestników Mistrzostw i jakie plany - nie tylko sportowe - kreśli Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w stosunku do młodej Polonii w najbliższych latach.Dyscypliny sportowe
Narciarstwo alpejskie

Narciarstwo biegowe

Shorttrack

SnowboardKażda dyscyplina będzie realizowana zgodnie ze standardami amatorskich imprez sportowych, jednakże zachowując profesjonalną obsługę organizacyjną i przy dochowaniu wszelkiej staranności w zakresie bezstronności sędziów i w duchu fair - play. Mistrzostwom towarzyszyły będą imprezy rozrywkowe, ceremonie otwarcia i zamknięcia, ceremonie medalowe, młodzieżowe forum polonijne, możliwość korzystania z atrakcji turystycznych regionu, wycieczka krajoznawcza oraz spotkania i mecze gościnne z młodymi sportowcami z Polski.
Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój, miasto leżące w województwie Małopolskim, to perła polskich uzdrowisk i jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które od ponad 220 lat zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce kreatywnych mieszkańców, gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek.Organizator - Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"


Przedsięwzięcie finansowane ze środków Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.Patronat nad Mistrzostwami - Polski Komitet Olimpijski


Patronat medialny - Polonijna Agencja Informacyjna
facebook